FAQ – VÁMI VELMI ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


JAK A KDY SE MOHU OBJEDNAT NA FOTOGRAFOVÁNÍ?

 • Většinou je nejlepší domluvit se dva měsíce dopředu telefonicky. Popovídat si o konkrétní představě fotografování a zvolit správné místo, čas a doladit mnoho dalších detialů.

POKUD SE NEMOHU DOSTAVIT NA DOMLUVENÝ TERMÍN?

 • Samozřejmě pokud onemocníte, nebo Vám osud přihraje do cesty cokoliv jiného, proč nemůžete přijít, je nejlepší zavolat nebo poslat sms. Vymyslíme náhradní termín. Prosím Vás, nenechávejte mě čekat na domluveném místě bez informace, zda v domluvený čas dorazíte nebo nikoli.

POTVRZUJEME SI FOTOGRAFOVÁNÍ V DOMLUVENÝ DEN?

 • Ano, fotografování si vždy s klienty potvrzuji v den fotografování. Jestliže fotíme venku a počasí není stabilní, jsme ve spojení, protože si s námi někdy počasí jen hraje a zkouší naše nervy.

CO SI MÁME VZÍT NA SEBE  A S SEBOU?

 • Mám ráda jednoduchost a přirozenost, proto prosím volte oblečení v pastelových a jemných tónech a vzorech ve stylu, který je Vám blízký, tak aby jste na fotografiích vynikali Vy a Vaše emoce.  Pokud méte plédy či deku jemných barev, též je můžeme využít. Samozřejmě nějaké doplňky, které na fotografování nosím nebo ve své pracovně mám.

JAK DLOUHO FOTOGRAFOVÁNÍ TRVÁ?

 • Délka fotografování je individuální a také záleží i na zvoleném typu fotografování. Pokud fotím 15 fotografií a všichni spolupracují (hlavně děti 🙂 ), máme hotovo i za 30 – 40 minut, jestliže fotíme reportáž či čekáme na západ sluníčka či fotografujeme novorozené miminko, kterému se nechce usnout, může fotografování trvat i déle a to 2-3 hodiny. Vyhraďte si prosím na fotografování dostatek času, dle Vámi zvoleného typu fotografování.

ZA JAK DLOUHO OBDRŽÍME NÁHLEDOVÉ FOTOGRAFIE?

 • snažím se, aby jste je druhý den obdrželi do emailu, který, pokud ho nemám, si od Vás v den fotografování vyžádám.

JAK SI VYBEREME FOTOGRAFIE?

 • Obdržíte odkaz na webou galerii, kde označíte fotografie, které Vás osloví, označíte je a se vzkazem mi je zašlete do emailu. V kopii si je můžete zaslat do svého emailu nebo sdílet s přáteli či rodinou.

ZA JAK DLOUHO BUDOU MOJE FOTOGRAFIE HOTOVÉ?

 • Od zaslání výběru je doba vyhotovení 21 pracovních dní. U svateb to může být až 6 týdnů, dle vytíženosti v průběhu svatební sezony. Fotografie jsou Vám poté předány dle vybraného balíčku fotografování buď elektronicky ke stažení nebo na USB nosiči společně s tisky.

REKLAMACE?

 • Reklamovat lze pouze tisky či vadný USB nosič. Nelze reklamovat barevnost, tonalitu apod.  Fotografie jsou předmětem autorské tvorby a cítění. Proto prosím pečlivě projděte mé portfolio a prohledněte si ukázku mé práce.

ARCHIVACE FOTOGRAFIÍ?

 • Fotografie jsou uchovávány po dobu dvou měsíců od odevzdání finální zakázky, nikoliv déle. ( Svatební fotografie archviuji 6 měsíců. ) Poté se záloha automaticky maže. Pokud by byl zájem o delší uchování Vašich dat je k tomu třeba písemný souhlas dle zákona 101/2000 sb. o ochraně osobních údajů. Od 1.5.2018 již nelze archivovat Vaše fotografie totiž bez tohoto souhlasu déle, než přávě 2 měsíce. 

 


 

PRO FOTOGRAFY

 • Pokud chcete konzultaci kontaktujte mě telefonicky a domluvte si termín. Hodinová konzultace je zpoplatněna částkou 1000 Kč – minimální počet hodin pro jednu konzultaci, kdy se Vám budu věnovat jsou 2h.

WORKSHOP:

 • lze si domluvit individuální pro exteriérovou fotografii, behěm kterého společně projdeme základní ovládání Vaší zrcadlovky a budeme společně 3 hodiny chytat světlo.
 • Cena : 3500 Kč