VELMI ČASTÉ OTÁZKY NEVĚST


JAK PROBÍHÁ REZERVACE SVATEBNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ?

 • Nejprve je důležité mne kontaktovat telefonicky nebo emailem a zjistit, zda mám Váš zvolený termín volný. Pokud je Vámi zvolený den dostupný a rozhodnete se pro spolupráci se mnou, budou Vám zaslány propozice k rezervaci termínu, kdy je třeba složit rezervační poplatek na účet, poté je Vám termín závazně rezervován. Jestliže mám termín již obsazený, ráda Vám doporučím někoho prověřeného z kolegů svatebních fotografů.

PŘEDSVATEBNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ ANO NEBO NE?

 • Tento typ fotografování mám velice ráda. Předsvatební fotografování se snažím situovat na romantická místa při západu slunce. Během fotografování se s Vámi lépe poznám, ve svatební den už nám jde všechno samo a lehce. Fotografování lze spojit s předsvatební schůzkou, která u svatebních variant nad 6hodin téměř vždy proběhne u dobré kávy nebo na procházce.

KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS NA PŘEDSVATEBNÍ SCHŮZKU A PLÁNOVÁNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ?

 • Ideálně v době, když už máte nastíněný harmonogram. Jsem ráda, když je fotografování do svatebního dne zakomponováno tak, aby bylo příjemným doplňkem svatebního dne. Lidé, kteří příjdou na Vaši svatbu, jsou tam hlavně kvůli Vám, aby s Vámi mohli trávit den a užít si i Vaši společnost. Proto dobře zvažte, kdy se fotit. Ideální čas je ve chvíli, kdy jsou všichni nasyceni a spokojeni odpočívají, většinou po jídle. V tu chvíli pro Vás může být fotografování odpočinkem během svatebního dne.

JAK PROBÍHÁ FOTOGRAFOVÁNÍ SVATEBNÍHO DNE?

 • Svatba je vždy o místě, lidech, emocích a počasí. Když smícháme tohle všechno dohromady, vzniká ucelená reportáž. Fotím vše, co mi přijde důležité pro vyprávění příběhu svatebního dne. Mám ráda momenty a fotografie v pohybu. Na svatbě se pohybuji tiše a nezasahuji do jeho průběhu, nejsem koordinátor. Pozoruji dění a snažím se ze sebe dostat to nejlepší a zachytit vše podstatné.

FOTOGRAFOVÁNÍ PORTRÉTŮ, NEJLEPŠÍ ČAS?

 • Vše záleží na samotném průběhu svatby, na to kdy se jít fotit neexistuje přesný čas, ikdyž  brzy ráno nebo dvě hodiny před západem slunce, když vyjde počasí je světlo opravdu nádherně měkké, ale je třeba zvážit, aby fotografování nijak nabouralo Váš den. Nejlepší variantou je vytratit se ve chvíli, kdy nikomu nebudete delší dobu chybět, a nebo si odbíhat na malé chvilky během dne, lze tak pořídit krásné uvolněné fotografie v různém světle.

CO KDYŽ BUDE VE SVATEBNÍ DEN PRŠET?

 • I v dešti je možné nafotit mnoho krásných fotografií. Je třeba se na tuto skutečnost dopředu vybavit deštníky, mít boty na přezutí a dobrou náladu. Fotografování se poté řeší operativně, jak to počasí dovolí.

VADÍ VÁM KAMARÁD FOTOGRAF NA SVATBĚ?

 • Je prima mít na svatbě kamarády, co Vám taky něco nafotí, ale poproste je, aby v době obřadu nepobíhali po obřadním místě a vychutnali si s Vámi ten krásný okamžik plný emocí. Někteří nadšení kamarádi mohou být v některých situacích spíše pro zlost, protože jsou všude v záběrech, jelikož se snaží utrhnout co nejlepší záběr, většinou bohužel mobilem.

JÍTE NA SVATBĚ?

 • Pokud jsem s Vámi celý den, tak ano, občas se zastavím, dám si kávu nebo se najím. Přeci jen jsou chvíle, kdy mohu fotoaparát na chvíli odložit.

CO POUŽÍVÁTE ZA FOTOTECHNIKU?

 • Již 14 let fotím značkou Canon. Používám dvě fullframe těla 5D MK3 a k tomu několik objektivů řady L od Canonu a také řadu ART od Sigmy.  ( Sigmu jsem si v poslední době velice oblíbila)

UPRAVUJETE NĚJAK FOTOGRAFIE? RETUŠUJETE?

 • Snažím se o minimální úpravy. Většinou srovnám barvy, dále je to ořez, pootočení, jas/konstrat. U záběrů z portrétního je to pak lehká úprava nerovností a menší retuš pleti. Mám ráda jemnost a přirozenost. Větší retuše neprovadím, reportáž by pak ztratila svůj smysl.

KDY BUDOU NAŠE FOTOGRAFIE HOTOVÉ?

 • Doba vyhotovení fotografií je různá, dle vytížení během svatební sezony. Ochutnávku většinou obdržíte do pár dní po svatbě a celá zakázka je vyhotovena za 6 týdnů. Dodací doba je opravdu dlouhá, ale snažím se aby veškeré fotografie měly péči, jakou si zaslouží. Dle domluveného balíčku obdržíte nosič USB s mnou vybranými fotografiemi a k tomu tištěnou verzi v počtu fotografií, na kterém se domluvíme na předsvatební schůzce. Fotografie zasílám poštou nebo předávám osobně.

POSKYTUJETE NEVYBRANÉ FOTOGRAFIE NEBO NÁHLEDY?

 • U svatebního fotografování provádím výběr sama. Vybírám pouze kvalitní fotografie s obsahem, který vykresluje atmosféru Vašeho dne. Snažím se o pečlivý výběr tak, aby nechyběly důležité okamžiky a momenty z průběhu dne. Znamená to tedy, že neupravené fotografie se k Vám nedostanou.

V JAKÉM FORMÁTU A VELIKOSTI KONEČNÉ FOTOGRAFIE BUDOU?

 • Fotografie budou ve formát jpg. a jejich velikost je v rozmezí 6-10MB, což je dostačující tisková kvalita.